Μουντιάλ 2022: «Ψυχωμένη» Ν. Κορέα κέρδισε 2-1 με ανατροπή την Πορτογαλία και πέταξε εκτός την Ουρουγουάη

Η Νότιος Κορέα βρέθηκε να χάνει με 0-1 μόλις στο 5ο λεπτό του παιχνιδιού με την Πορτογαλία για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Μουντιάλ 2022, στο Κατάρ, ωστόσο με αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψαν το σκορ και με γκολ στο 91ο λεπτό του αγώνα πήραν την πρόκριση και πέταξαν έξω την Ουρουγουάη παρότι κέρδισε με 2-0 τη Γκάνα.

Σημειώνεται πως Νότια Κορέα και Ουρουγουάη συγκέντρωσαν από 4 βαθμούς και είχαν την ίδια διαφορά γκολ, δηλαδή 0, ωστόσο πέρασαν οι Νοτιοκορεάτες λόγω καλύτερης επίθεσης 4-4, έναντι 2-2 της Ουρουγουάης.

Δείτε τα γκολ του αγώνα στα παρακάτω βίντεο:

Μουντιάλ 2022, Ψυχωμένη Ν, Κορέα, 2-1, Πορτογαλία, Ουρουγουάη,mountial 2022, psychomeni n, korea, 2-1, portogalia, ourougouai