Αθλητικές ειδήσεις σε 1 λεπτό από την betsson 24/07/2023

15:21 24/7/2023 - Πηγή: TVOpen
Ανυπέρβλητο εμπόδιο αποδείχθηκε η Αυστραλία για την Εθνική πόλο γυναικών που γνώρισε την ήττα με 9-8 και δεν κατάφερε να προκριθεί στα ημιτελικά του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στη Φουκουόκα. Πλέον οι γαλανόλευκες θα κυνηγήσουν την 5η θέση. Στο μπάσκετ, η Εθνική Εφήβων άντεξε για ένα δεκάλεπτο απέναντι στην Ισπανία, γνώρισε βαριά ήττα με σκορ 83-59 και πλέον περιμένει την 3η και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Eurobasket U18 για να μάθει την τελική θέση της κατάταξής της. Στο ποδόσφαιρο, με τον «καυτό» Λιβάϊ Γκαρσία να σημειώνει δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και με τον Μαχαίρα να χρίζεται σκόρερ στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 του Βόλου σε φιλικό στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.