Αθλητικές ειδήσεις σε 1 λεπτό από την betsson 14/11/2021

15:29 14/11/2021 - Πηγή: TVOpen
Ο Κώστας Γκελαούζος είναι ο νικητής του φετινού Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας, ο οποίος πραγματοποιήθηκε μετά από ένα χρόνο απουσίας λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού. Ο αθλητής του Παναθηναϊκού έκανε ρεκόρ με 2 ώρες, 16 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα, σπάζοντας αυτό του Πολιά που κρατούσε από το 2004. Στις γυναίκες πρώτη ήταν η Γκλόρια Πριβιλέτζιο. Στην ξιφασκία, ιστορικός ήταν ο τελικός στο Παγκόσμιο Κύπελλο Σπάθης Γυναικών στην Ορλεάνη. Για πρώτη φορά δυο Ελληνίδες βρέθηκαν αντιμέτωπες διεκδικώντας το χρυσό μετάλλιο. Νικήτρια με 15-14 ήταν η Δέσποινα Γεωργιάδου, με την Δώρα Γκουντούρα να παίρνει τη δεύτερη θέση. Στο ποδόσφαιρο, να ολοκληρώσει με νίκες την παρουσία της στα προκριματικά του Μουντιάλ θέλει η Εθνική ομάδα που υποδέχεται απόψε στις 21:45 στο ΟΑΚΑ το Κόσοβο.