Αθλητικές ειδήσεις σε 1 λεπτό από την betsson 06/02/2023

17:03 6/2/2023 - Πηγή: TVOpen
Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το ντέρμπι στην Τούμπα ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό με τις δύο ομάδες να χάνουν καλές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο γκολ. Ο δικέφαλος που ήταν ανώτερος στο ματς, είχε δοκάρι με τον Νάρεϊ στο 18ο λεπτό ενώ και οι «ερυθρόλευκοι» είδαν τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι μετά από το δυνατό σουτ του Χάμες. Το παιχνίδι ανάμεσα σε Ατρόμητο και ΑΕΚ στο Περιστέρι αναβλήθηκε καθώς η μια από τις δύο εστίες ήταν πιο χαμηλή από ότι προβλέπεται. Πλέον η τύχη του αγώνα θα αποφασιστεί στις δικαστικές αίθουσες. Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στην κορυφή μετά τη νίκη επί της Λαμίας με 2-0 και παιχνίδι περισσότερο από την ΑΕΚ. Τα γκολ για τους πράσινους σημείωσαν ο Κλάινχάισλερ στο 14ο λεπτό και ο Σπόραρ στις καθυστερήσεις του αγώνα.