Εκπληκτικός ο Giannis, έχασαν οι Μπακς

Παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στην τέταρτη περίοδο οι Χοκς κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να πάρουν τη νίκη επί του Μιλγουόκι στην Ατλάντα με 111-104. Με τη νίκη τους οι Χοκς βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 34-27 και βρίσκονται στην τέταρτη θέση της Ανατολής, μαζί με τη Νέα Υόρκη ενώ οι Μπακς με ρεκόρ 37-23 έχασαν την ευκαιρία να πιέσουν τη Φιλαδέλφια (2η θέση με 39-21) και καταλαμβάνουν την τρίτη θέση.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ταν για ακόμη ένα ματς ο πρώτος σκόρερ για τα «ελάφια» καθώς ολοκλήρωσε

την αναμέτρηση με 31 πόντους (10/14 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 8/10 βολές) ενώ είχε επίσης 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ σε 35 λεπτά συμμετοχής. Πολύ καλοί ήταν και οι Μίντλετον (23 πόντοι) και Τζρού Χόλιντεϊ (19 πόντοι, 11 ασίστ). Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε τέσσερα λεπτά και είχε ένα ριμπάουντ.

Για τα «γεράκια», που αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Τρέι Γιανγκ, ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς είχε 32 πόντους (6/11 τρίποντα) ενώ 20 πόντους πρόσθεσε ο Κέβιν Χέρτερ και 18 πόντους ο Τζον Κόλινς.

Το άρθρο Εκπληκτικός ο Giannis, έχασαν οι Μπακς εμφανίστηκε πρώτα στο tomanifesto.gr.