Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Παναθηναϊκός – Έχασε (97-89) από την Μπαρτσελόνα

Ο Παναθηναϊκός πάλεψε, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε, καθώς έχασε με 97-89 από την Μπαρτσελόνα, στη Βαρκελώνη, σε ένα ματς που πήγε στην παράταση.  Οι «πράσινοι» πάλεψαν με νύχια και με δόντια το παιχνίδι, όμως ηττήθηκαν με 97-89 σε ένα συναρπαστικό ματς. Το «τριφύλλι» δεν άφησε την Μπαρτσελόνα να ξεφύγει στο σκορ, παίζοντας αποτελεσματικά στην επίθεση. Οι Ισπανοί, που έχασαν τον Αμπρίνες λόγω τραυματισμού, βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 3 πόντους

ένα λεπτό πριν το τέλος, με τον Κασελάκη ωστόσο να πετυχαίνει κρίσιμους πόντους στις τελευταίες επιθέσεις. Η καλή άμυνα του Παναθηναϊκού στην τελευταία φάση, οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση, όπου εκεί για 3:30, τα καλάθια του Νέντοβιτς κρατούσαν την διαφορά στον πόντο υπέρ της Μπαρτσελόνα. Ενα τρίποντο, ένα επιθετικό φάουλ στον Καλάθη και ένα...

> Διαβάστε όλο το άρθρο εδώ: Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Παναθηναϊκός – Έχασε (97-89) από την Μπαρτσελόνα