Ο Γκάϊα έσωσε την παρτίδα για την Ισπανία

00:10 4/9/2020 - Πηγή: Spoilers

Ο αμυντικός της Βαλένθια, Χοσέ Γκάϊα πήρε τη μπουκιά από το στόμα της Γερμανίας και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης της Ισπανίας. Το τελικό 1-1 στην Στουτγκάρδη ήταν το αποτέλεσμα του ντέρμπι του 4ου ομίλου της League A, με την φούριας ρόχας να μένει όρθια απέναντι στην ελλιπέστατη, Γερμανία (ο Λεβ δεν πήρε στην αποστολή τους διεθνείς της Μπάγερν και της Λειψίας, λόγω της συμμετοχής του στο Final -8 του Champions League). Ο Βέρνερ στο 52ο λεπτό είχε ανοίξει το σκορ για τα πάντσερ, αλλά στις καθυστερήσεις ο Γκάϊα διαμόρφωσε το τελικό σκορ (1-1). Στον ίδιο όμιλο (4ο), η Ουκρανία επικράτησε με 2-1 της Ελβετίας, ενώ για τον 3ο η Ρωσία με δύο γκολ του Τζιούμπα νίκησε με 3-1 τη...

> Διαβάστε όλο το άρθρο εδώ: Ο Γκάϊα έσωσε την παρτίδα για την Ισπανία