US Open: Στον τρίτο γύρο ο Τσιτσιπάς -Επικράτησε με 3-0 σετ του Κρέσι

09:38 3/9/2020 - Πηγή: Spoilers

Αν και δυσκολεύτηκε στο πρώτο σετ, ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάφερε να προκριθεί στον τρίτο γύρο του US Open για πρώτη φορά στην καριέρα του. Ο Ελληνας τενίστας επικράτησε με 3-0 σετ του Αμερικανού Μάξιμ Κρέσι, στο ματς που έκλεισε το πρόγραμμα της Τετάρτης στις ΗΠΑ. Ο Τσιτσιπάς βρέθηκε σε δύσκολη θέση στο πρώτο σετ, το οποίο κέρδισε στο τάι μπρέικ (7-6), με επί μέρους σκορ 7-2. Στο δεύτερο σετ βελτιώθηκε σημαντικά και προηγήθηκε με 3-0 για να πάρει τελικά το σετ με 6-3. Στο τρίτο σετ οι δύο αντίπαλοι κράτησαν το σερβίς τους ως το 4-4. Εκεί ο Τσιτσιπάς έκανε το κρίσιμο μπρέικ και σέρβιρε για τη νίκη. Δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και πήρε το γκέιμ και το σετ με 6-4 και...

> Διαβάστε όλο το άρθρο εδώ: US Open: Στον τρίτο γύρο ο Τσιτσιπάς -Επικράτησε με 3-0 σετ του Κρέσι