Super League: Σίφουνας ο Ολυμπιακός, νίκησε 4-0 τον Ατρόμητο

Ο Ολυμπιακός νίκησε άνετα τον Ατρόμητο με 4-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 5η αγωνιστική της Super League και επέστρεψε στα τρίποντα με την ισοπαλία με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Οι Περιστεριώτες αγωνίστηκαν με 10 παίκτες από το 30′, όταν και αποβλήθηκε ο Μάτιτς. Το παιχνίδι καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο όμως με τον Ελ Αραμπί να κάνει χατ-τρικ με τέρματα στο 52′, το 82′ και το 87′, ενώ ο Αχμέντ Χασάν πρόσθεσε ακόμα ένα τέρμα στο 65′. Οι Πειραιώτες ισοφάρισαν την υψηλότερη νίκη απέναντι στην ομάδα των Δυτικών Προαστίων και με αυτό το τρίποντο έφτασαν στην 2η θέση με ματς λιγότερο. Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι, λύγισε στην επανάληψη, αφού δεν μπορούσε να αντισταθεί στην ορμή των Πειραιωτών. Το ματς Οι «ερυθρόλευκοι», που την ερχόμενη Τετάρτη...

> Διαβάστε όλο το άρθρο εδώ: Super League: Σίφουνας ο Ολυμπιακός, νίκησε 4-0 τον Ατρόμητο