Basket League: Ασταμάτητη η ΑΕΚ – Έκανε… πλάκα με τη Λάρισα

Το δύο στα δύο στην φετινή Basket League έκανε η ΑΕΚ, καθώς επικράτησε με 87-68 επί της Λάρισας στο κλειστό «Νίκος Γκάλης». Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου δημιούργησε διψήφια διαφορά από την αρχή της αναμέτρησης, και αν και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στους 4 στο τρίτο δεκάλεπτο, ήταν ψύχραιμη στην τέταρτη περίοδο και με πρωταγωνιστή τον Γιανίκ Μορέιρα (20 πόντους, 6 ριμπάουντ) έφτασαν στην νίκη. Πολύ δυνατά μπήκαν στην αναμέτρηση οι «Κιτρινόμαυροι» με τον Κιθ

Λάνγκφορντ να είναι ζεστός και να πετυχαίνει 8 πόντους στο πρώτο πεντάλεπτο για να δώσει διψήφιο προβάδισμα στην ομάδα του (14-4). Η ΑΕΚ πήγε στο +13 με τον Χρυσικόπουλο (20-7) λίγο αργότερα, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να μαζέψου την διαφορά μετά από δύο συνεχόμενα τρίποντα του Παπαδάκη και...

> Διαβάστε όλο το άρθρο εδώ: Basket League: Ασταμάτητη η ΑΕΚ – Έκανε… πλάκα με τη Λάρισα