Νετς – Μπακς 119-120: Ηγέτης Αντετονκούμπο, έστειλε τον αγώνα στην παράταση

Μυθικό τρίποντο του Γιάννη Αντετονκούμπο έστειλε τον αγώνα σε παράταση και τελικά επικράτηση μέσα στο ΜπρούκλινΣτην παράταση κρίθηκε ο αγώνας των Μιλγουόκι Μπακς, με τα «Ελάφια» να επικρατούν τελικά των Μπρούκλιν Νετς με 120-119. Ηγετική εμφάνιση για ένα ακόμα ματς για τον Γιάννη Αντετονκούμπο ο…

Το μυθικό τρίποντο του Γιάννη που έστειλε το ματς στην παράταση

Επιπλέον για τους Μιλγουόκι Μπακς ο Χόλιντεϊ είχε 19 πόντους και 8 ριμπάουντ και Μίντλεντον είχε 16 πόντους και 9 ριμπάουντ συμβάλλοντας στην νίκη

των Μπακς κόντρα στους Νετς.

Από την άλλη πλευρά η γηπεδούχοι με αυτή τη ήττα αυτή έπεσαν στο 40-37 26 πόντους με 11 ριμπάουντ είχε ο Ντουράντ, 25 πόντους πρόσθεσε ο Ίρβινγκ και 23 είχε ο Μπράουν. Μάλιστα ο Ντουράντ μετά τις δυο εύστοχες βολές του Γιάννη Αντετοκούνμπο που έκανε το 120-119 έχασε και το τελευταίο σουτ για την ομάδα του.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-23, 60-56, 86-87, 110-110 (κ.α.), 119-120

Νετς – Μπακς 119-120, Ηγέτης Αντετονκούμπο,nets – baks 119-120, igetis antetonkoubo