Λίβερπουλ – Μπράιτον 2-2: Συναρπαστική αναμέτρηση στο «Άνφιλντ»

Εκπληκτική αναμέτρηση ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Μπράιτον για την 10η αγωνιστική της Premier League.Μετά από μία υποδειγματική εμφάνιση που πραγματοποίησε η Μπράιτον, κατάφερε να επανέλθει μετά το 2-0 που είχε διαμορφωθεί στο 20ο λεπτό και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, με την…

Σημειώνεται ότι στο 20’ ο Κλοπ έκανε μία αναγκαστική αλλαγή καθώς ο Κεϊτά δεν μπόρεσε να συνεχίσει στην αναμέτρηση λόγω τραυματισμού και τον αντικατέστησε

ο Άλεξ Όξλεϊντ Τσάμπερλεϊν.

Ο ρυθμός του αγώνα ήταν πολύ γρήγορος και οι γηπεδούχοι διπλασίασαν το σκορ στο 20, με τον Άγγλο νεοεισελθέντα στον αγώνα να κάνει μία σέντρα ακριβείας και τον Σαντιό Μανέ να σκοράρει με κεφαλιά.

Η Μπράιτον μείωσε τέσσερα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου μέρους με την εκπληκτική σέντρα-σουτ του Μουέπου ο οποίος έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Άλισον.

Ο άνθρωπος που δεν κατάφερε να βάλει την Μπράιτον μπροστά στο σκορ, κατάφερε να φέρει το σκορ σε ισορροπία καθώς ο Τροσάρ δέχτηκε την πάσα από τον Λαλάνα και μετά από μία απλή ντρίμπλα βρέθηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή, και πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα στο βάθος της εστίας του Άλισον.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την λήξη κι έτσι οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό, γεγονός που δυσαρέστησε τον Γιούργκεν Κλοπ καθώς οι «κόκκινοι» έχασαν έδαφος από την μάχη της κορυφής.