Τα highlights του ΑΕΚ – Λέστερ (vid)

ΑΕΚ και Λέστερ διασταύρωσαν τα ξίφη τους στο Ολυμπιακό Στάδιο για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa League, με την Ένωση να ηττάται (1-2) από την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς.

Οι «Αλεπούδες» μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Βάρντι, που νίκησε τον Παναγιώτη Τσιντώτα από τα 11 βήματα.

Η ΑΕΚ έχασε μεγάλες ευκαιρίες με πρωταγωνιστή τον Μάρκο Λιβάγια και το… πλήρωσε. Λίγα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και μετά από αμυντική αδράνεια, ο Τσάουντρι έγραψε το 0-2.

Οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και μείωσαν το σκορ με τον Τάνκοβιτς να σημειώνει το πρώτο του τέρμα με την κιτρινόμαυρη φανέλα. Ο Σουηδός δε μπόρεσε να κάνει το 2-2 στην αμέσως επόμενη φάση και η αγγλική ομάδα έφυγε με το τρίποντο από το Ολυμπιακό Στάδιο.