Τα highlights από το Ολυμπιακός – Άρης (vid)

07:50 15/6/2020 - Πηγή: To10.gr

Ο Ολυμπιακός για ακόμη μια φορά έδειξε την ανωτερότητα στο φετινό πρωτάθλημα, παίρνοντας ένα εύκολο τρίποντο απέναντι στον Άρη με 3-1 και αυξάνοντας κι άλλο τη διαφορά του από τη δεύτερη θέση και την ΑΕΚ που βρίσκεται εκεί.

Οι ερυθρόλευκοι παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο σε ένα ακόμη παιχνίδι και πραγματοποιώντας ένα ονειρικό 10λεπτο από 26ο λεπτό μέχρι το 36ο καθάρισαν τους κίτρινους σκοράροντας τρία τέρματα.

Πρωταγωνιστής ο Καμαρά ο οποίος σκόραρε τα δυο πρώτα τέρματα του Ολυμπιακού, ενώ μοίρασε και το τρίτο στον Μασούρα για το 3-0.

Όσον αφορά του φιλοξενούμενους στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτεροι, όμως ο Ολυμπιακός έριξε ταχύτητα και δεν ανέβασε την απόδοση του, με τον Άρη να καταφέρνει να μειώσει σε 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.