Ρόμα – Γιουβέντους 1-2

00:06 13/1/2020 - Πηγή: To10.gr

Μεγάλο διπλό για την Γιουβέντους στο «Ολίμπικο» καθώς νίκησε με 2-1 την Ρόμα κι έφυγε με +2 από την Ίντερ στην κορυφή της βαθμολογίας.

Μόλις στο 3ο λεπτό η «Κυρία» άνοιξε το σκορ όταν ο Ντιμπάλα εκτέλεσε φάουλ από αριστερά και ο Ντεμιράλ με πλασέ στο 2ο δοκάρι έκανε το 0-1. Επτά λεπτά αργότερα ήρθε και το 2-0 για την Γιουβέντους με Ντιμπάλα να κερδίζει πέναλτι και τον Ρονάλντο να κάνει το 2-0.

Η Ρόμα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-1 στο 67′ με τον Περότι να σκοράρει με πέναλτι αλλά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε με την Γιουβέντους να πανηγυρίζει τη μεγάλη νίκη.