Πεντάρα η Ντουνάισκα πριν τον επαναληπτικό με τον Ατρόμητο

22:48 28/7/2019 - Πηγή: To10.gr

Η αντίπαλος του Ατρομήτου στο ευρωπαϊκό του ταξίδι φέτος, Ντουνάισκα Σρέντα, επικράτησε με το εμφατικό 5-1 της Ποχρόνιε για το πρωτάθλημα της Σλοβακίας και έρχεται στο Περιστέρι για τον επαναληπτικό αγώνα των προκριματικών του Europa League κόντρα στον Ατρόμητο με άγριες διαθέσεις.

Η Ντουνάισκα άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα με «δράστη» τον Βίντα, ενώ στο 30′ ο Κάλμαρ διπλασίασε τα τέρματα των αντιπάλων της ελληνικής ομάδας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ταϊβό έκανε το 3-0 στο 54′, ενώ τρία λεπτά αργότερα η Παχρόνια μείωσε από το σημείο του πέναλτι με τον Μάζαν.

Ο Μπλάκμαν έκανε το 4-1 στο 75′ ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό ο Ραμίρεζ.

Ντουνάισκα (Πίτερ Χιμπάλα): Γέντλιτσκα, Κόστρνα, Όραβετς, Κρούζλιακ, Ντέιβις(71′ Μπλάκμαν), Βίντα Μ., Ρόναν, Κάλμαρ, Τσμέλικ (85′ Βεζελόφσκι), Βίντα Κ., Ταϊβό (71′ Ραμίρεζ)