Παπαθεοδώρου: «Ελέγξαμε το ματς από το πρώτο λεπτό ως το τελευταίο»

Δεν μπορούσε να μην είναι ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας του ο Ηλίας Παπαθεοδώρου, με την ΑΕΚ να περνάει από την έδρα της Ορτέζ, χωρίς να αντιμετωπίζει κάποιο σοβαρό πρόβλημα απο τους Γάλλους.

Οι «κιτρινόμαυροι» νίκησαν με 79-67 και ο 44χρονος προπονητής τόνισε στη Συνέντευξη Τύπου: «Είμαστε χαρούμενοι για τη νίκη, ήταν το πρώτο ματς του δεύτερου γύρου. Περιμέναμε ένα δύσκολο παιχνίδι, ξέραμε πόσο δύσκολο είναι να παίζεις σε αυτή την έδρα, αλλά ελέγξαμε το ματς από το πρώτο λεπτό ως το τελευταίο.

Γενικά, παίξαμε καλή άμυνα κι είχαμε καλή αντίδραση στην επίθεση, ειδικά στα πρώτα 30-35 λεπτά. Είναι σημαντική νίκη για εμάς. Συγχαρητήρια στους παίκτες για την προσπάθεια και συνεχίζουμε».