«Εξάρα» και χιουμοριστικό πανό στην πρεμιέρα του Ηρακλή (pic)

Ο Ηρακλής ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στον 3ο όμιλο της Γ’ ΕΠΣΜ νικώντας με 6-0 τον Κεραυνό Μονοπήγαδου για την δεύτερη αγωνιστική, αλλά την παράσταση στο βοηθητικό του «Καυταντζογλείου» έκλεψαν οι οπαδοί του.

Το συγκεκριμένο πρωτάθλημα είναι το χαμηλότερο στο οποίο θα μπορούσε να αγωνιστεί ο Ηρακλής

και οι οπαδοί ανήρτησαν πανό, που έγραφε «Τώρα αν μπορείτε ρίξτε μας». Το μόνο βέβαιο είναι ότι φέτος ο Ηρακλής δεν μπορεί να υποβιβαστεί εξωαγωνιστικά για πέμπτη φορά.

Για την ιστορία, το σκορ άνοιξε ο Τάι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 7′, ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 2-0 με νέο πέναλτι στο 19′, ενώ στο 32′ ο Περπερίδης σημείωσε το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής πέτυχε ακόμη τρία γκολ, με τον Αποστόλου στο 58′, τον Καρακώστα στο 75′ και τον Περπερίδη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γόμος, Βλαχούδης, Καρακάσης, Καρακώστας Κανακούδης, Αποστόλου, Μάντικας, Τσακιρίδης, Περόνε, Τάι, Περπερίδης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΟΠΗΓΑΔΟΥ: Μαστροσάββας, Παναγιωτίδης, A. Κιρμανίδης, Σαρόγλου, Μπέτσιας, A. Κιρμανίδης, Χατζησταμάτης, Βασιλικός, Μπρέστας, Μπότσαρης, Γουρός.