Δεύτερο πιο γρήγορο γκολ που δέχεται η Ρεάλ μετά από εκείνο του Γκαλέτι! (vid)

21:08 1/10/2019 - Πηγή: To10.gr

Η Μπριζ «πάγωσε» το Σαντιάγκο Μπερναμπέου, με το γκολ που σημείωσε ο Μποναβεντούρ, στο 9ο λεπτό, γράφοντας το 0-1.

Το γκολ αυτό εκτός το ότι έδωσε το προβάδισμα στους Βέλγους, ήταν ιστορικής σημασίας και για άλλο λόγο. Αποτελεί το δεύτερο πιο γρήγορο τέρμα που δέχεται η Ρεάλ Μαδρίτης στο σπίτι της, μετά από εκείνο του Λουτσιάνο Γκαλέτι με τη φανέλα του Ολυμπιακού.

Ο Αργεντινός είχε ανοίξει το σκορ στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» τη σεζόν 2007-2008, σημειώνοντας το 0-1 για τους «ερυθρόλευκους» στο 7ο λεπτό. Σε εκείνο το παιχνίδι η Ρεάλ Μαδρίτης είχε ανατρέψει το σκορ, φτάνοντας στη νίκη με 4-2, σε μια αξιομνηνόνευτη εμφάνιση, όμως, από πλευράς Ολυμπιακού.

Απομένει να φανεί εάν θα ανατρέψει, όπως τότε, η «Βασίλισσα» το σκορ, καθώς στο ημίχρονο βρέσκεται πίσω στο σκορ με 0-2 από την Κλαμπ Μπριζ.