Μπλέιζερς : Πρόβλημα με Λίλαρντ, αμφίβολος για το Game 5

08:39 25/8/2020 - Πηγή: To10.gr

Οι Μπλέιζερς ηττήθηκαν από τους Λέικερς του «καυτού» ΛεΜπρόν Τζέιμς με 135-115 στο Game 4 και πλέον βρίσκονται με 3-1 πίσω στο σκορ στη σειρά με αποτέλεσμα να θέλουν μια τεράστια υπέρβαση για να συνεχίσουν στα Playoffs.

Παράλληλα, όμως το Πόρτλαντ πέρα από τη βαριά ήττα από την ομάδα του LA, είδε και τον Ντέμιαν Λίλαρντ να τραυματίζεται και να είναι αμφίβολος για το Game 5 της σειράς.

Ο σούπερ σταρ των Μπλέιζερς γύρισε το δεξί του γόνατο στην τρίτη περίοδο και δεν επέστρεψε στο ματς και πλέον θα υποβληθεί σε μαγνητική για να φανεί η σοβαρότητα της κατάστασής του.

Ο Λίλαρντ έπαιξε μόλις 27 λεπτά μένοντας στους 11 πόντους, ενώ στα playoffs μετρά 28,7 πόντους, 4,3 ριμπάουντ και 4,3 ασίστ κατά μέσο όρο.