Μπάγερν – Ερυθρός Αστέρας 71-59

23:36 6/11/2020 - Πηγή: To10.gr

Η Μπάγερν επικράτησε στην «Audi Dome» με 71-59 του Ερυθρού Αστέρα για την 7η αγωνιστική της Euroleague έχοντας ένα πολύ καλό τέταρτο δεκάλεπτο.

Το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν ισορροπημένο. Στο πρώτο δεκάλεπτο το θέαμα δεν ήταν πολύ καλό με το σκορ να μένει χαμηλά και τους Βαυαρούς να έχουν το υπέρ τους 18-14. Ο Ερυθρός Αστέρας στάθηκε αρκετά καλά αμυντικά με τον Ο’ Μπράιαντ να συνεισφέρει τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Τελικά οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 33-31 για τους γηπεδούχους.

Στην τρίτη περίοδο ο Ερυθρός Αστέρας πήρε τα πάνω του και βρέθηκε μπροστά στο σκορ (40-43) με τους Λόιντ και Ο’ Μπράιαντ να είναι οι καλύτεροι παίκτες των φιλοξενούμενων. Ωστόσο η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι απάντησε και έκλεισε το δεκάλεπτο με το +4 (55-51).