Απίστευτα πράγματα: Mε 11-3 τελικές πίσω στο σκορ ο Ολυμπιακός

20:56 18/9/2019 - Πηγή: To10.gr

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε από το πρώτο λεπτό με «άγριες» διαθέσεις κόντρα στην Τότεναμ. Οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν αμέτρητες ευκαιρίες απέναντι στη φιναλίστ του περσινού Champions League, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν έμοιαζαν καθόλου απειλητικοί.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 2-1 υπέρ της Τότεναμ η οποία εκμεταλλεύτηκε αρχικά το λάθος του Μεριά που ανέτρεψε το Κέιν.

Ο Άγγλος φορ

πέτυχε το 0-1 και λίγο αργότερα ο Λούκας Μόουρα έβαλε ένα πανέμορφο γκολ με σουτ εκτός περιοχής έπειτα από λάθος των «ερυθρόλευκων» στο χώρο του κέντρου.

Απίστευτα πράγματα… εάν αναλογιστεί κανείς πως ο Ολυμπιακός είχε 9 τελικές προσπάθειες έναντι 2 των «Σπερς» μέχρι το 2-0!

Οι Μασούρας, Βαλμπουενά, Γκερέρο και Ποντένσε δεν κατάφεραν να κερδίσουν τον Χούγκο Γιορίς, ενώ η  προσπάθεια του  Ισπανού  επιθετικού σταμάτησε στο δοκάρι!

Το ημίχρονο έκλεισε με γκολ του Ντάνιελ Ποντένσε (44′) δίνοντας ελπίδες στους Πειραιώτες για ένα θετικό αποτέλεσμα, ενόψει δευτέρου ημιχρόνου.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τις τελικές να είναι 11-3 υπέρ του Ολυμπιακού, ωστόσο η Τότεναμ προηγείται με 2-1.