ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Το πέναλτι του Μπίσεσβαρ (vid)

20:35 29/9/2019 - Πηγή: To10.gr

Πολύ κοντά στο 2-0 έφτασε ο ΠΑΟΚ στο 25ο λεπτό του μεγάλου ντέρμπι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, όταν το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μπίσεσβαρ σταμάτησε στο δοκάρι του Μπάρκα.

Ένα λεπτό νωρίτερα, ο Ελ Καντουρί έκανε τη σέντρα, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μιχάλη Μπακάκη, αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Στην πρώτη διακοπή ο VAR ενημέρωσε τον Ελβετό ρέφερι να πάει να δει τη φάση στο βίντεο

ριπλέι. Μετά την εξέταση του βίντεο ο Κλόσνερ έδειξε πέναλτι, με τον Μπίσεσβαρ να αναλαμβάνει την εκτέλεση.

Ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ εκτέλεσε στη δεξιά πλευρά του Μπάρκα, ο πορτιέρο της ΑΕΚ έπεσε από την άλλη, αλλά η μπάλα δεν έκανε το χατίρι στους Ασπρόμαυρους, καθώς χτύπησε στο κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια έφυγε μακριά από την εστία των γηπεδούχων.

Ετσι, παρέμεινε το 1-0, με την ΑΕΚ να γλιτώνει από το δεύτερο γκολ και τον Αμπέλ Φερέιρα να τα βάζει με την τύχη του.