Nations League : «Διπλό» στο Καζακστάν για τη Λευκορωσία

20:04 7/9/2020 - Πηγή: To10.gr

Σημαντική νίκη για τη Λευκορωσία με 2-1 στην έδρα του Καζακστάν, κερδίζοντας τους πρώτους τρεις βαθμούς, καθώς έπιασε στην ισοβαθμία την Αλβανία, η οποία έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς καμία κλασική ευκαιρία, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς να έχουν κόψει το νήμα… Οι Λευκορώσοι ήταν αυτοί που άνοιξαν εν τέλει το σκορ του παιχνιδιού, με τον Μαξίμ Μπορντάτσεφ στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μόλις εννιά λεπτά κράτησε ωστόσο η χαρά των φιλοξενούμενων, με τον Αμπάτ Αϊμπετόφ να ισοφαρίζει για το Καζακστάν, το οποίο πατούσε καλύτερα για τα επόμενα 10 λεπτά. Ο προπονητής της Λευκορωσίας προχώρησε σε αλλαγές και του βγήκε, καθώς ο Βιτάλι Λισάκοβιτς που είχε πάρει τη θέση του Σάκσιβ ήταν αυτός που σκόραρε το νικητήριο γκολ στο 86ο λεπτό.