Βιλερμπάν- Άλμπα 93-81: Μια περίοδος έφτανε

Βιλερμπάν- Άλμπα 93-81: Στο κατάμεστο “Αστρομπάλ” η Βιλερμπάν επικράτησε της Άλμπα Βερολίνου με 93-81 για την 15η αγωνιστική της Euroleague

Με ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο η Βιλερμοάν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Γερμανικής ομάδας και έφτασε τις 7 νίκες στη διοργάνωση και βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και καμία από τις δύο δεν μπορούσε να πάρει “κεφάλι” στο σκοράρισμα. Η Βιλερμπάν στην τρίτη περίοδο πάτησε το πόδι στο γκάζι και κατάφερε

να σφραγίσει τη νίκη.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-18, 36-38, 67-52, 93-81.

ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ (Μίτροβιτς): Τζάκσον 6 (2/7 σουτ, 2/2 βολές), Τέιλορ 9 (1 τρίποντο, 9 ασίστ), Καουντί 12 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Μαλεντόν 5 (1), Λόμαζ 5 (1), Νουά 7 (1), Ζαν Σαρλ 10 (6 ριμπάουντ), Ντιό 9 (2 τρίποντα, 5 ασίστ), Μπακό 4, Λάιτι 14 (1), Πέιν 12 (6/6 δίποντα, 0/1 τρίποντο).

ΑΛΜΠΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Ρενέσες): Μέισον 2 (1/4 δίποντα), Γκιφάι 6, Έρικσον 9 (1), Μάτισεκ 2 (0/4 σουτ, 2/2 βολές), Σνάιντερ, Χέρμανσον 17 (6/8 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 5/6 βολές, 5 ασίστ), Νίκιτς 5, Όγκμπε, Γκεντράιτις 12 (1 τρίποντα, 5 ασίστ), Νόκο 13 (6/9 δίποντα, 1/1 βολή, 6 ριμπάουντ), Σίκμα 15 (1 τρίποντο, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ).

View this post on Instagram

Another double week done! How is your team sitting? #GameON

A post shared by Turkish Airlines EuroLeague (@euroleague) on Dec 20, 2019 at 2:01pm PST

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

The post Βιλερμπάν- Άλμπα 93-81: Μια περίοδος έφτανε appeared first on sportime.gr.