Βαλένθια- Άλμπα Βερολίνου 91-77: Άνετα τους Γερμανούς

00:18 4/1/2020 - Πηγή: Sportime

Βαλένθια- Άλμπα Βερολίνου 91-77: Η Βαλένθια δεν δυσκολεύτηκε στην έδρα της και επικράτησε της Άλμπα Βερολίνου με 91-77 για την 17η αγωνιστική της Euroleague

Οι Γερμανοί μπήκαν φουριόζοι στο πρώτο δεκάλεπτο και πολύ εύκολα τρυπούσαν την άμυνα της Βαλένθια. Χαρακτηριστικό είναι ότι στο πρώτο δεκάλεπτο η Άλμπα σημείωσε 27 πόντους!

Οι γηπεδούχοι όπως είναι λογικό αντέδρασαν και έφεραν το παιχνίδι στα δικά τους μέτρα. Ωστόσο η Άλμπα έβρισκε τρόπους να συνδεθεί με το καλάθι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βαλένθια ήταν

η απόλυτη κυρίαρχος και στα τελευταία λεπτά του αγώνα η ομάδα του Ρενέσες κατέρρευσε, με αποτέλεσμα η διαφορά να φτάσει τους 15 πόντους (91-77).

Τα δεκάλεπτα: 18-27,37-42, 62-57, 91-77