Βαγιαδολίδ – Μπαρτσελόνα 0-1: Όσο ζει ελπίζει!

Ένα γκολ του Αρτούρο Βιδάλ έφτανε στη Μπαρτσελόνα για να περάσει από την έδρα της Ρεάλ Βαγιαδολίδ και να… ελπίζει σε ένα θαύμα για το πρωτάθλημα.

Σκούρα τα βρήκε στην έδρα της Βαγιαδολίδ, η Μπαρτσελόνα, η οποία κέρδισε με 1-0 και πιέζει τη Ρεάλ.

Στο 4ο λεπτό ο Πουτς πλάσαρε αδύναμα από ιδανική θέση και ο Μασίπ έσωσε και στο 15’ ο Μέσι άνοιξε δεξιά στον Βιδάλ που με διαγώνιο σουτ έγραψε το 0-1.

Στο 30’ ο Μασίπ νίκησε και τον Πουτς και στο 37’ ο Κίκε Πέρεθ αστόχησε εξ επαφής ενώ στο 42’ μεγάλη ευκαιρία έχασε και ο Μέσι.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ

ΕΠΙΣΗΣ – Ρεάλ Μαδρίτης – Αλαβές 2-0: «Αγκαλιά» με το πρωτάθλημα η Ρεάλ (vid)

Στο 58ο λεπτό ο Τερ Στέγκεν έσωσε μετά από σουτ του Κίκε Πέρεθ, ενώ στο 60’ σταμάτησε και την κεφαλιά του Ουνάλ ενώ στο 63’ ήταν η σειρά του Μασίπ να πει όχι σε εκτέλεση φάουλ του Μέσι.

Στο 90+2’ ο Τερ Στέγκεν κατέβασε και πάλι ρολά μετά από προσπάθεια του Ουνάλ.

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Μασίπ, Μογιάνο, Ολίβας, Χαβιέ Σάντσεθ, Ραούλ Γκαρσία (25’ Νάτσο), Χοακίν Φερνάντες (46’ Ερβίας), Αλκαράθ (46’ Ουνάλ), Φέντε, Πλάνο (80’ Πλάνο), Κίκε Πέρεθ, Γκουαρντιόλα (61’ Σάντρο)

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Σέρχι Ρομπέρτο, Άλμπα, Πικέ, Λενγκλέ (56’ Ράκιτιτς), Σεμέδο, Βιδάλ, Μπούσκετς (73’ Φίρπο), Πουτς (56’ Αραούχο), Μέσι, Γκριεζμάν (46’ Σουάρες)