Τότεναμ – Λιντς: «Τριάρα» από το 50′ με Κέιν, Σον και Αλντερβάιρελντ (vids)

16:06 2/1/2021 - Πηγή: Sportime
Με σκορ 2-0 προηγήθηκε της Λιντς η Τότεναμ στο ημίχρονο της αναμέτρησης της 17ης αγωνιστικής της Premier League, στο «Tottenham Hotspur Stadium».

Το σκορ για την Τότεναμ άνοιξε στο 29′ ο Χάρι Κέιν με ωραίο χτύπημα πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών είχε κερδίσει ένα λεπτό νωρίτερα ο Μπέργουιν σε μαρκάρισμα του Αλιόσκι.

Προτού ολοκληρωθούν τα 45 λεπτά του Ά μέρους οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα.

Συγκεκριμένα το 2-0 έγινε στο

43′ με σκόρερ αυτή τη φορά τον Χέουνγκ-Μιν Σον, αλλά δημιουργό τον Χάρι Κέιν.

Έτσι ο τελευταίος είχε συμμετοχή και στα δύο γκολ της ομάδας του.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο όμως δεν αρκέστηκε σε αυτά, κι έτσι στο 50′, από κόρνερ και κεφαλιά του Αλντερβάιρελντ έκανε και το 3-0.

Με τη διαφαινόμενη αυτή νίκη αυτή θα φτάσει τους 29 βαθμούς και τις 8 νίκες (σε 16 ματς), έχοντας δηλαδή όσους και οι Λέστερ και Έβερτον με τον ίδιο αριθμό αγώνων.

Πρώτες επισης σε 16 παιχνίδια, Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 33 βαθμούς έκαστη.

Το άρθρο Τότεναμ – Λιντς: «Τριάρα» από το 50′ με Κέιν, Σον και Αλντερβάιρελντ (vids) εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.