Θάντερ: Σύρραξη και νίκη με 121-96 επί των Μπουλς!

Οι Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ νίκησαν σχετικά εύκολα τους Σικάγο Μπουλς με 121-96, αλλά οι Γουέστμπρουκ και Νταν ήρθαν στα χέρια με αποτέλεσμα να ακολουθήσει σύρραξη!

Οι Μπουλς προσπάθησαν να επαναλάβουν τον θρίαμβο στην έδρα των Σπερς, αλλά οι Θάντερ δεν αστειευόντουσαν. Το παιχνίδι είχε πολύ ένταση με αποτέλεσμα το επεισόδιο των Γουέστμπρουκ και Νταν, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τους γηπεδούχους να πάρουν μία σχετικά εύκολη νίκη.

Κάποια στιγμή στην τρίτη περίοδο, οι Γουέστμπρουκ και Νταν άρχισαν να σπρώχνονται,

οι συμπαίκτες τους μπήκαν στη μέση για να τους χωρίσουν, αλλά ακολούθησε σύρραξη, χωρίς πάντως να πέσουν… ψιλές.

Εν τέλει οι διαιτητές τιμώρησαν τέσσερις παίκτες με τεχνικές ποινές, ενώ λίγο αργότερα αποβλήθηκε ο Λόπες των Μπουλς.

Στο αγωνιστικό σκέλος, το παιχνίδι πήρε μορφή… περιπάτου για τους Θάντερ, πριν καν βγει το ημίχρονο, όταν είχαν φτάσει τη διαφορά στους 20 πόντους κι έκτοτε δεν κοίταξαν πίσω.

Ο Τζορτζ με 24 πόντους για τους Θάντερ, ο Άνταμς πέτυχε 19 πόντους, ο Σρέντερ 18 πόντους και ο Γουέστμπρουκ είχε 13 πόντους, 16 ριμπάουντ, 11 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Για τους Μπουλς, ο Μάρκανεν είχε 16 πόντους και 15 ριμπάουντ , ο Πόρτις να πέτυχε 16 πόντους και ο Νταν 12 πόντους με 7 ασίστ.

Μιλγουόκι Μπακς: Ο Γιάννης κατατρόπωσε και το Ντιτρόιτ!

NBA: Ξύλο στις κερκίδες του Σακραμέντο!

The post Θάντερ: Σύρραξη και νίκη με 121-96 επί των Μπουλς! appeared first on SportimeGreece.