Πρίντεζης: «Βάλαμε τα σουτ και πήραμε μια σημαντική νίκη»

Ο Ολυμπιακός πέτυχε μεγάλη νίκη στο ΟΑΚΑ επί του Παναθηναϊκού και ο Γιώργος Πρίντεζης, που ήταν ο καλύτερος παίκτης του Ολυμπιακού μίλησε για την πρώτη νίκη των «ερυθρόλευκων».

Ο Γιώργος Πρίντεζης είπε στην κάμερα της Euroleague:

«Πάντα πιστεύω ότι η ομάδα κερδίζει. Ήταν πολύ καλό που αντιδράσαμε μετά την κακή ήττα στην πρεμιέρα. Και ως ομάδα κερδίσαμε. Δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι σε όλο το 40λεπτο, αλλά ήμασταν συγκεντρωμένοι στη μεγαλύτερη διάρκεια, βάλαμε τα σουτ και πήραμε μια σημαντική νίκη.

Πάντα τα παιχνίδια με τον Παναθηναϊκό είναι πολύ σημαντικά. Είναι μια πολύ καλή νίκη και όπως ξέρουν όλοι η σεζόν είναι μεγάλη και ακόμα είναι πολύ νωρίς».

Από την πλευρά του ο Σακίλ ΜακΚίσικ είπε: «Προηγούμασταν με 9 πόντος στο ημίχρονο και ξέραμε ότι το παιχνίδι δεν θα τελειώνει εκεί. Ο Σπανούλης μπήκε στα αποδυτήρια και μας είπε ότι δεν τελείωσε τίποτα. Θέλαμε να τελειώσουμε δυνατά το παιχνίδι και το καταφέραμε».

View this post on Instagram

GO get it big man! @kos_slou16 @octellis32 #7DAYSMagicMoment

A post shared by Turkish Airlines EuroLeague (@euroleague) on Oct 9, 2020 at 11:23am PDT

Το άρθρο Πρίντεζης: «Βάλαμε τα σουτ και πήραμε μια σημαντική νίκη» εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.