Παπανικολόπουλος: «Μας έκανε μεγάλη ζημιά ο Μπόουλιν»

21:09 2/1/2021 - Πηγή: Sportime
Η Λάρισα γνώρισε την ήττα από τον Ηρακλή στο Ιβαφώνειο και ο Νίκος Παπανικολόπουλος αναφέρθηκε στον αγώνα, αλλά και στο περιστατικό με τον Ντέβιον Μπέρι.

Ο Νίκος Παπανικολόπουλος τόνισε στην συνέντευξη Τύπου: «Ελπίζω το 2021 να είναι πολύ πιο αισιόδοξο. Όσον αφορά το παιχνίδι πιστεύω ότι η ομάδα μπήκε αρκετά συγκεντρωμένη στην τακτική, κοντρολάραμε το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο καθαρά. Όλα άλλαξαν στο τρίτο δεκάλεπτο

όταν ο Ηρακλής λογικά αντέδρασε, ανέβασε την πίεση του, είναι κάτι που είχαμε συζητήσει.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ- Ηρακλής- Λάρισα: Οι ξένοι 99 προσπάθειες, οι Έλληνες 17!!!

Μας έκανε μεγάλη ζημιά η πίεση στη μπάλα που άσκησε ο Μπόουλιν, πέσαμε σε λάθη και δεν μπορέσαμε να οργανώσουμε το παιχνίδι. Οπότε ένα δεκάλεπτο ο Ηρακλής πήρε το μομέντουμ του παιχνιδιού και από εκεί που ήμασταν δέκα και δεκατέσσερις πόντους μπροστά βρεθήκαμε να κυνηγάμε. Στη συνέχεια ισορροπήσαμε και πάλι το παιχνίδι, στο 63-60 είχαμε κάποια ελεύθερα σουτ, κάποιες λάθος αποφάσεις και το τέλος κρίθηκε με μια νίκη του Ηρακλή».

Για το θέμα με τον Ντέβιον Μπέρι: «Είναι εσωτερικό θέμα, οικογενειακό, συμβαίνουν αυτά στους 180 σφυγμούς».

Το άρθρο Παπανικολόπουλος: «Μας έκανε μεγάλη ζημιά ο Μπόουλιν» εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.