ΠΑΟΚ Κ19-Βόλος Κ19 2-0: Στο ρελαντί οι «ασπρόμαυροι»

Η Κ19 του ΠΑΟΚ, επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης ομάδας του ΝΠΣ Βόλος στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής, δείχνοντας γι΄ακόμη ένα ματς πως είναι ασταμάτητος.

Ο Πάμπλο Γκαρσία έκανε πολλές αλλαγές στο αρχικό σχήμα και έδωσε χρόνο συμμετοχή σε ποδοσφαιριστές, που δεν είχαν αγωνιστεί πολύ νωρίτερα στη σεζόν.

Οι πρωταθλητές είχαν τον έλεγχο της μπάλας, όμως δεν μπόρεσαν να απειλήσουν

ουσιαστικά την εστία του Κραβαρίτη. Στο 22’ ο Γκορτεζιάνι σκόραρε, όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Σαββίδης σε παίκτες: «Θέλουν να με αναγκάσουν να φύγω-Εσείς μην φοβάστε τίποτα!»

Στο 28′ ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με τον Πανίδη να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από το σουτ του Καλουτσικίδη που χτύπησε στο δοκάρι.

Το ρευστό 1-0 παρέμεινε μέχρι το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων όταν και ο Γιώργος Κούτσιας με εξαιρετική ατομική ενέργεια και άψογο πλασέ από δύσκολη γωνία διαμόρφωσε το τελικό 2-0.