Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 0-1 (2ο ημίχ.)

Ενημερωθείτε LIVE για το κυριακάτικο (7/11) ντέρμπι ΠαναθηναϊκόςΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League 1.

Δείτε ποιο κανάλι μεταδίδει το ματς ΠαναθηναϊκόςΠΑΟΚ.

Η

ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετρά τρεις νίκες και μια ισοπαλία στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

Συγκεκριμένα, έκαμψε την αντίσταση του Απόλλωνα Σμύρνης, του Βόλου και του Ιωνικού, προτού υποχρεωθεί σε 0-0 με τον ΟΦΗ.

Βρίσκεται στο -9 από την κορυφή και το -5 από τον αποψινό της αντίπαλο, ο οποίος κατοικεί στην 3η θέση στη βαθμολογία της Super League 1.

Στον αντίποδα, ο ΠΑΟΚ έχει καταγράψει τρεις νίκες και μια ήττα μακριά από το γήπεδο της Τούμπας.

Ειδικότερα, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου χαμογέλασε σε Τρίπολη, Αγρίνιο και Ηράκλειο, προτού χάσει 2-1 από τον Ολυμπιακό.

Το μομέντουμ δεν είναι ιδανικό, μιας και η εντός έδρας ήττα της Πέμπτης από την Κοπεγχάγη, τον έριξε από την κορυφή του ομίλου του στο UEFA Conference League.

Πάντως, ούτε οι γνωστές απουσίες ούτε ο παράγοντας κόπωση θα πρέπει να επηρεάσουν τον ΠΑΟΚ, καθώς βρίσκεται στο -4 από Ολυμπιακό και ΑΕΚ.

Ακολουθεί η LIVE ενημέρωση για τη μεγάλη αναμέτρηση.

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ (F5 για ανανέωση / από κάτω προς τα πάνω η ενημέρωση)

55′ Απειλεί ξανά ο ΠΑΟΚ. Τακουνάκι του Κούρτιτς, ο Μουργκ πλασάρει εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.

54′ Σπουδαία διαγώνια κίνηση ο Μουργκ, κάνει και το σουτ, ο Μπρινιόλι τον σταματά. Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

53′ Κεφαλιά του Σάρλια, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

53′ Κάρτα στον Μιχαηλίδη

Σέντρα στο β’ μέρος

Ημίχρονο: ΠαναθηναϊκόςΠΑΟΚ 0-1

45+2′ Κάρτα στον Τέιλορ

Tρία λεπτά οι καθυστερήσεις

39′ Ο Άκπομ «οπλίζει», ο Χουάνκαρ ανακόπτει σωτήρια για την ομάδα του.

32′ Σέντρα του Χουάνκαρ, ο αφύλακτος Παλάσιος δεν πιάνει «γεμάτα» την κεφαλιά. Η μπάλα άουτ.

33′ Ροντρίγκο αντί του τραυματία Βιεϊρίνια

29′ Εξετάζεται η φάση για πιθανότητα παράβασης (χέρι). Η απόφαση είναι ότι δεν υπάρχει κάτι το μεμπτό.

28′ Γύρισμα του Τέιλορ, ο Μπίσεσβαρ πλασάρει δύο φορές, αμφότερες οι προσπάθειες σταματούν στον Βέλεθ.

20′ Κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο

13′ ΓΚΟΛ: ΠαναθηναϊκόςΠΑΟΚ 0-1: Ατομική προσπάθεια του Ζίβκοβιτς, ο οποίος γυρίζει την κατάλληλη στιγμή και ο Άκπομ ανοίγει το σκορ με κοντινό σουτ.

6′ Συρτό σουτ του Παλάσιος, εντός περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.