Μεσίνα: «Στο δεύτερο ημίχρονο κρίθηκε το παιχνίδι»

Ο Έτορε Μεσίνα στη συνέντευξη Τύπου μίλησε για την ήττα της Αρμάνι από τον Ολυμπιακό και τόνισε ότι στο δεύτερο ημίχρονο κρίθηκε το παιχνίδι.

Πιο συγκεκριμένα ο Μεσίνα είπε: «Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό, άξιζε τη νίκη, έκανε ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο. Εκεί κρίθηκε το ματς.

Δεν παίξαμε την συνηθισμένη άμυνά μας, τους αφήσαμε να σκοράρουν εύκολους πόντους και να μπουν

στην ρακέτα μας. Έτσι πήραν την διαφορά και τη νίκη.

Πρέπει να το αφήσουμε πίσω μας και να προχωρήσουμε. Θα δω το βίντεο του παιχνιδιού και θα καταλάβω τι έγινε, τώρα δεν μπορώ να σας πω ακριβώς τι πήγε λάθος».

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Coach Ettore Messina: “Nel secondo tempo concesse troppe penetrazioni” #insieme #EuroLeague #OLYAXM #EttoreMessina

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Olimpia Milano (@olimpiamilano1936) στις 14 Οκτ, 2020 στις 12:06 μμ PDT

Το άρθρο Μεσίνα: «Στο δεύτερο ημίχρονο κρίθηκε το παιχνίδι» εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.