Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τσέλσι 1-3: Λονδρέζικη υπόθεση ο τελικός

Η Τσέλσι επικράτησε με 3-1 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στον δεύτερο ημιτελικό του FA Cup και πήρε δίκαια το εισιτήριο για τον τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει τη συμπολίτισσα Άρσεναλ.

Ο Ζιρού άνοιξε το δρόμο για την πρόκριση στους μπλε σκοράροντας στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους (υπήρχε οκτάλεπτη διακοπή λόγω σοβαρού τραυματισμού του Μπεγί).

Ο Μάουντ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ η…σφραγίδα στην πρόκριση

ήρθε στο 74′ με το αυτογκόλ του Μαγκουάιρ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Τότεναμ – Λέστερ: Τριάρα με… on-fire Κέιν!

Το γκολ της παρηγοριάς για την ομάδα του Σόλσκιερ ήρθε στο 85′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γουάν Μπισάκα (78’ Φοσού Μενσά), Λίντελεφ, Μπεϊγί (45+2’ Μαρσιάλ), Μαγκουάιρ, Ουίλιαμς, Μάτιτς, Φρεντ (55’ Γκρίνγουντ), Φερνάντες, Τζέιμς (55’ Πογμπά), Ράσφορντ (78’ Ιγκαλό)

ΤΣΕΛΣΙ: Καμπαγιέρο, Τζέιμς, Ρίντιγκερ, Ζουμά, Αθπιλικουέτα, Αλόνσο, Κόβασιτς (86 Λόγτους Τσικ), Ζορζίνιο, Μάουντ, Γουίλιαν (80’ Χάντσον Οντόι), Ζιρού (80’ Έιμπραχαμ)

Το άρθρο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τσέλσι 1-3: Λονδρέζικη υπόθεση ο τελικός εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.