Λεβερκούζεν-Μπάγερν: Βαυαρική «καταιγίδα» πριν το ημίχρονο (vids)

17:41 6/6/2020 - Πηγή: Sportime
Η Λεβερκούζεν άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό, όμως ήταν να μην… αγριέψει την Μπάγερν.

Οι Βαυαροί απάντησαν με τρία γκολ πριν τη λήξη του ημιχρόνου για να διαμορφώσουν το Λεβερκούζεν-Μπάγερν 1-3 στην ανάπαυλα.

Στο 27′ ο Γκορέτσκα πίεσε, έκλεψε τη μπάλα στη μεσαία γραμμή και έβγαλε στον κενό χώρο τον Κομάν τετ-α-τετ με τον Χραντέτσκι με τον Γάλλο να νικά τον Φινλανδό κίπερ για το 1-1.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Λεβερκούζεν – Μπάγερν: Ο Αλάριο «εκτέλεσε» τον Νόιερ (vid)

Στο 42′ ο Γκορέτσκα έφερε το ματς… τούμπα

με εξαιρετική εκτέλεση έπειτα από ασίστ του Μίλερ, τη 19η στο φετινό πρωτάθλημα.

Τρία λεπτά αργότερα ο Νάμπρι νικά τον Χραντέτσκι για το 3-1. Επική εμφάνιση από τη Μπάγερν στο πρώτο μέρος, βάζει τρία γκολ σε 18 λεπτά.

Δείτε τα τρία γκολ των Βαυαρών:

Το άρθρο Λεβερκούζεν-Μπάγερν: Βαυαρική «καταιγίδα» πριν το ημίχρονο (vids) εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.