Κουλούρης: Το πρώτο γκολ με την Τουλούζ (vid)

Ο Ευθύμης Κουλούρης δεν είχε καταφέρει να… γευτεί τη χαρά του γκολ με τη νέα του ομάδα κατά την διάρκεια της προετοιμασίας, αλλά τα κατάφερε στην πρεμιέρα της Ligue 1.

Η Τουλούζ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Μπρεστ χάρη σε γκολ

του Έλληνα στράικερ στο 89′, ισοφαρίζοντας το γκολ που σημείωσε ο Αουτρέτ στο 25′ του αγώνα.

Ο πρώην στράικερ του ΠΑΟΚ και του Ατρομήτου βρήκε δίχτυα λίγο πριν το φινάλε και χάρισε στην ομάδα του έναν πολύτιμο βαθμό.

Κουλούρης: Δείτε το γκολ του φορ της Τουλούζ

ÉGALISATION DE TOULOUSE ! But de Koulouris ! 1-1 #SB29TFC pic.twitter.com/QrjPSO3GgK

— Le Rainté (@le_rainte) August 10, 2019

C'est terminé à Francis-Le Blé. Longtemps menés au score, les Toulousains ramènent un point de leur premier déplacement grâce à ce but signé @koulouris18 dans les derniers instants ! Sans oublier le pénalty stoppé par @BaptisteReynet !#SB29TFC pic.twitter.com/gpjkoYmp2n

— Toulouse FC (@ToulouseFC) August 10, 2019

89' @koulouris18 est récompensé de sa combativité et égalise en faveur du Téfécé !!

1-1 #SB29TFC pic.twitter.com/48PtpdmA0I

Στα υπόλοιπα ματς της πρεμιέρας, η Σεντ Ετιέν νίκησε στην έδρα της Ντιζόν με 2-1 με γκολ του Αμουμά (5′) και του Αχολού (11′), για να μειώσει ο Ταβάρες με πέναλτι στο 34’.

Η Νις με γκολ του Ντάντε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων επικράτησε με 2-1 της Αμιέν.

Εντυπωσιακή η Ανζέ επικράτησε με 3-1 της Μπορντό με ανατροπή, χάρη σε γκολ των Ραϊνέ-Αντελαϊντ, Λανγκέ και Μανγκανί.

Εκτός έδρας νίκη για τη Ρεν με γκολ του Μορέλ στο έκτο λεπτό επί της Μονπελιέ.

Στο ματς που έγινε νωρίτερα το απόγευμα, η Μαρσέιγ γνώρισε ήττα σοκ στην πρεμιέρα από τη Ρεμς με 2-0 στην έδρα της με τα γκολ του Ντιά και του Χιουν Γιουν Σουκ.

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.

The post Κουλούρης: Το πρώτο γκολ με την Τουλούζ (vid) appeared first on sportime.gr.