Κηφισιά – Παναθηναϊκός Β’ 2-0: Στο καναβάτσο και το «τριφύλλι»!

Κηφισιά – Παναθηναϊκός Β’ : Την εβδομάδα που μας πέρασε οι γηπεδούχοι έκαναν την μεγάλη έκπληξη, καθώς επικράτησαν με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης και προκρίθηκαν στους «16» στο Κύπελλο Ελλάδας. Σήμερα πέτυχαν ακόμη μια μεγάλη νίκη.

Και λέμε μεγάλη από τη στιγμή που μιλάμε για την πρώτη παρουσία σε επαγγελματική κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου! Η ομάδα του Νίκου Κούστα λοιπόν έχει μπει ορεξάτη στη φετινή σεζόν, ξεκινώντας

με το δεξί και στη Super League 2.

Στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Γήπεδο της Καισαριανής o Σωτηράκος άνοιξε το σκορ στο 9′ με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έπειτα από ασυνεννοησία στην αντίπαλη άμυνα.

Στο 26ο λεπτό ο Οικονομίδης έπειτα από ατομική ενέργεια πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ, διαμορφώντας το 2-0 του ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή στο δεύτερο μέρος, δίχως ωστόσο να καταφέρουν να την εκμεταλλευτούν.

Οι ενδεκάδες:

Κηφισιά (Ν. Κούστας): Μιχελής, Πριόνας, Αρτυματάς, Γκότοβος (34’ Παυλάκης), Σωτηράκος, Οικονομίδης (88′ Μκριτσιάν), Πρίτσας (34’ Παπασάββας), Καλλέργης (67’ Καραγκούνης), Ντοριβάλ, Τετέι, Κρητικός.

Παναθηναϊκός Β’ (Γ. Βονόρτας): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Σιδεράς, Ρόμπι (46’ Αντωνίου), Μαρτίνης, Θεοχάρης (88′ Καρβούνης), Αθανασακόπουλος, Ενγκμπακοτό, Ηλιάδης (60’ Σαρδέλης), Μαραθωνίτης (77’ Τουρκοχωρίτης), Τσιριγώτης (77’ Σέχου).