Ιμπραΐμοβιτς: Επέστρεψε και…υπέταξε την Ίντερ (vid)

Με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς να έχει τρελά κέφια, η Μίλαν επικράτησε της Ίντερ, στο ντέρμπι του Μιλάνου, με 1-2, σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Η επιστροφή του Σουηδού σούπερ σταρ της Μίλαν στην ομάδα, έπειτα και την «περιπέτεια» που είχε με τον Κορονοϊό, έφερε και την πολυπόθητη νίκη, σε ένα σπουδαίο ντέρμπι της Serie A.

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς ήταν ο πρωταγωνιστής του παιχνιδιού, σημειώνοντας

δύο τέρματα, πριν καν συμπληρωθούν είκοσι λεπτά αγώνα.  Το μόνο που κατάφερε η Ίντερ ήταν να μειώσει στο τελικό 1-2, με τον Λουκάκου.

Ίντερ (Αντόνιο Κόντε): Χαντάνοβιτς, Ντ’ Αμπρόζιο, Ντε Φράι, Κολάροφ, Χακίμι, Μπρόζοβιτς (67′ Έρικσεν), Βιδάλ (83′ Σάντσες), Πέρισιτς, Μπαρέλα, Μαρτίνες, Λουκάκου

Μίλαν (Στέφανο Πιόλι): Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Κιάερ, Ρομανιόλι, Ερναντέζ, Μπενασέρ, Κεσιέ (87′ Τονάλι), Σελεμέκερς (62′ Καστιγιέχο), Τσαλχάνογλου, Λεάο (62′ Κρούνιτς), Ιμπραΐμοβιτς

Το άρθρο Ιμπραΐμοβιτς: Επέστρεψε και…υπέταξε την Ίντερ (vid) εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.