Δεύτερη νίκη, με «τριάρα» η Στρασμπούρ

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε ο Αζόργκ στο 6ο λεπτό, ενώ ο Ντιαλό 20 λεπτά αργότερα, στο 26′ δηλαδή είχε διπλασιάσει τα τέρματα των γηπεδούχων (2-0).

Ο τελευταίος έκανε και το 3-0 στο 40′ «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το ματς από νωρίς για τη Στρασμπούρ.

Με τη νίκη αυτή η γηπεδούχος έφτασε τους 7 βαθμούς και είναι στη 10 θέση της βαθμολογίας της Ligue.

Από την πλευρά της η Μετς παρέμεινε στους 3 βαθμούς (19η, δηλαδή προτελευταία) χωρίς μάλιστα να έχει γευθεί τη χαρά της νίκης.

Να αναφέρουμε τέλος ότι η Παρί Σεν

Ζερμέν αντιμετωπίζει τη Λιόν στο Παρίσι την Κυριακή (19/9)

Παρί Σεν Ζερμέν-Λιόν 21:45

Gerzino #Nyamsi : "Ça me fait plaisir de donner cette passe décisive. J’ai vu un boulevard et j’ai pris l’initiative d’y aller. Ce n’est pas ma vocation première mais si je peux le faire tous les week-ends je le referai (sourire)."#RCSAFCM (3-0) pic.twitter.com/B7CZUEVtRE