Χάαλαντ: Σκόραρε δύο φορές και έκανε σούπερ ρεκόρ (vids)

23:47 9/3/2021 - Πηγή: Sportime
Ο Έρλινγκ Χάαλαντ σκόραρε δύο φορές στην αναμέτρησης της Ντόρτμουντ με τη Σεβίλλη, κάνοντας ένα απίστευτο ρεκόρ.

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ είναι για άλλη μία φορά μεγάλος πρωταγωνιστής στην αναμέτρηση της Ντόρτμουντ με τη Σεβίλλη που διεξάγεται αυτή την ώρα για το Champions League.

Σε αυτή, ο Νορβηγός κατάφερε να βρει δύο φορές δίχτυα, κάνοντας ένα σούπερ ρεκόρ αφού σε ηλικία 20 ετών και 231 ημερών έγινε ο νεαρότερος παίκτης που φτάνει τα 20 γκολ

στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Μάλιστα, το δεύτερο τέρμα ήρθε με απίστευτο τρόπο, καθώς ο Χάαλαντ πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ, όμως ο διαιτητής το ακύρωσε για να δώσει πέναλτι σε μία άλλη φάση που έγινε νωρίτερα.

Ο Μπουνού απέκρουσε την εκτέλεση, ωστόσο, ο ρέφερι έδειξε επανάληψης και ο Νορβηγός δεν συγχώρησε, κάνοντας το 2-0 στο 54ο λεπτό, που φέρνει μία ανάσα την Ντόρτμουντ από τα προημιτελικά του Champions League.