Μπρέσια- Γιουβέντους 1-2: Με ανατροπή στην κορυφή

Μπρέσια- Γιουβέντους 1-2: Παρότι η Γιουβέντους βρέθηκε να χάνει 1-0 από τη Μπρέσια, κατάφερε να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση και να νικήσει με 2-1 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Serie A.

Παράλληλα η Γιούβε πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν στο τέταρτο λεπτό δίχτυα με σουτ του Ντοναρούμα μέσα από την περιοχή. Η Γιουβέντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στο 40ο λεπτό κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με αυτογκόλ του Τσανσελόρ.

Στο 63ο λεπτό ο Πιάνιτς ήταν

αυτός που έδωσε το προβάδισμα με σουτ έξω από την περιοχή και διαμόρφωσε το τελικό 2-1 σκορ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία της Serie A.

Τρίτη 24/9

Βερόνα – Ουντινέζε 0-0

Μπρέσια – Γιουβέντους 1-2 (4′ Ντοναρούμα – 40′ αυτ. Τσανσελόρ, 63′ Πιάνιτς)