Άστον Βίλα – Σαουθάμπτον 3-4: «Μαγεία» αλλά παραλίγο… κηδεία (vids)

Η Σαουθάμπτον επικράτησε 4-3 της Άστον Βίλα εκτός έδρας με φοβερά γκολ των Γουόρντ – Πράους και Ντάνι Ινγκς. Στο τέλος η Βίλα πήγε να κάνει μία επική ανατροπή αλλά δεν τα κατάφερε.

Μόλις στο 7′ ο Γουόλκοτ είχε δοκάρι και στο 20ο λεπτό από εκτέλεση φάουλ του Γουόρντ – Πράους ο Βέστεργκααρντ ήταν αυτός, που άνοιξε το σκορ για τη Σαουθάμπτον με πολύ δυνατή κεφαλιά.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Χάνιμπαλ Μέζμπρι: Ο «κόκκινος διάβολος» έρχεται… (vids)

Ακολούθησαν δυο απίθανα γκολ

από τον Γουόρντ – Πράους με απίστευτες εκτελέσεις φάουλ στο 33′ και το 45′ για το 3-0.

Στο 58′ το εκπληκτικό σουτ του Ντάνι Ινγκς διαμόρφωσε το 4-0 με εντυπωσιακό τρόπο. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 62′ με τον Τάιρον Μινγκς και στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το τελικό 4-3 με πέναλτι του Γουότκινς και ένα εκπληκτικό σουτ του Γκρίλις.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Άστον Βίλα: Μαρτίνες, Κας (67′ Ελμοχαμαντί), Κοσνά, Μινγκς, Τάργκετ, ΜακΓκιν, Ντάγκλας Λουίζ, Τραορέ (29′ Τρεζεγκέ), Μπάρκλεϊ, Γκρίλις, Γουότκινς

Σαουθάμπτον: ΜακΚάρθι, Γουόκερ – Πίτερς, Μπέντναρεκ (46′ Στέφενς), Βέστεργκααρντ, Μπέρτραντ (79′ Ντιαλό), Άρμστρονγκ, Ρομέου, Γουόρντ – Πρόους, Γουόλκοτ, Ινγκς (85′ Λονγκ), Άνταμς

Το άρθρο Άστον Βίλα – Σαουθάμπτον 3-4: «Μαγεία» αλλά παραλίγο… κηδεία (vids) εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.