Άρης- Ηρακλής 69-71: Φιλική νίκη στο Αλεξάνδρειο

Λίγες μέρες πριν από το πρώτο τζάμπολ στην Basket League ο Ηρακλής επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση του Άρη με 71-69 στο Αλεξάνδρειο.

Ο Ηρακλής ήταν αυτός που πήρε τη νίκη στο φιλικό προετοιμασίας στην έδρα του Άρη. Οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ κοντά στο σκορ με τον «γηραιό» να έχει το πρώτο λόγο στο σκοράρισμα.

Οι γηπεδούχοι αντιμετώπισαν πολλές δυσκολίες στην επίθεση, σε αντίθεση με τον ομάδα του Βαγγέλη Ζιάγκου, η οποία ανέβασε ρυθμούς στο τρίτο δεκάλεπτο και βρέθηκε να προηγείται με 10 πόντους.

Στην τελευταία περίοδο ο Άρης προσπάθησε να γυρίσει την εις βάρος του κατάσταση, αλλά ο Ηρακλής ήταν αυτός που πήρε τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 19-21, 40-41, 47-57, 69-71

Το άρθρο Άρης- Ηρακλής 69-71: Φιλική νίκη στο Αλεξάνδρειο εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.