Απίστευτο ξύλο με δεκάδες τραυματίες σε αγώνα στο Μεξικό (vid)

Χάος επικράτησε στην αναμέτρηση της Ατλέτικο Σαν Λουίς με την Κερέταρο για το πρωτάθλημα Μεξικού, η οποία στιγματίστηκε από σοβαρά επεισόδια οπαδών.

Οι δυο ομάδες αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και με το σκορ στο 0-2 στο 84ο λεπτό όταν οι εξέδρες μετατράπηκαν σε ρινγκ, καθώ οι οπαδοί των δύο ομάδων άρχισαν να πετούν πέτρες και κάθε λογής αντικείμενα εκατέρωθεν, ενώ σύντομα άρχισαν και οι μονομαχίες σώμα με σώμα.

Μάλιστα, η αστυνομία επενέβη με καθυστέρηση και η τάξη αποκαταστάθηκε έπειτα από περίπου 45 λεπτά, με αρκετούς να μπαίνουν στον αγωνιστικό

χώρο για να σωθούν, ανάμεσά τους και μικρά παιδιά.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Μπόκα – Ρίβερ: 5 + 1 ιστορικές «προδοσίες»

Σύμφωνα με μεξικανικά ΜΜΕ οι τραυματίες είναι τουλάχιστον 37, ενώ η αποστολή των φιλοξενούμενων παρέμεινε στο γήπεδο φρουρούμενη για περίπου δύο ώρες μετά την ολοκλήρωση του αγώνα, μέχρι να αποχωρήσει κάτω από δρακόντεια μέτρα ασφαλείας.

#ÚltimaHora | Gresca en el San Luis vs. Querétaro
Una riña se desató entre los aficionados en las gradas durante el partido; muchos de los asistentes al juego se bajaron a la cancha, por lo que el encuentro fue suspendido.

#RRSS pic.twitter.com/fsvXn5vzCn

— Héctor Jiménez Landín (@JimenezLandin) October 21, 2019

#Clásicodela57 #LigaMx

Así los desmanes de la tribuna en el estadio Alfonso Lastras. pic.twitter.com/IeMPHS39cL

— Quadratín SLP Noticias (@Quadratin_SLP) October 21, 2019

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

The post Απίστευτο ξύλο με δεκάδες τραυματίες σε αγώνα στο Μεξικό (vid) appeared first on sportime.gr.