Αντετοκούνμπο: Ήττα των Μπακς από τους Σέλτικς (vids)

Αντετοκούνμπο: Δεν κατάφερε να βοηθήσει πολύ την ομάδα του

Οι Μιλγουόκι Μπακς έχασαν 112-90 από τους Μπόστον Σέλτικς.

Οι «Κέλτες» άνοιξαν το σκορ στην ημιτελική σειρά των πλέι οφ της Ανατολής.

Η ομάδα του Μπραντ Στίβενς μπήκε φορτσάτη, δεδομένου ότι κατάφερε να κρατήσει στα… ρηχά τον Έλληνα σούπερ σταρ.

Το 26-17 της α’ περιόδου μετατράπηκε σε 52-50 στο ημίχρονο, αφού οι γηπεδούχοι κατέγραψαν πολλά εύστοχα τρίποντα.

Μάλιστα, είχαν πάρει προς στιγμήν το προβάδισμα

(46-44), προτού ανατραπούν τα δεδομένα.

Κορυφαίος του ματς ήταν ο Κάιρι Ίρβινγκ, ο οποίος σημείωσε 26 πόντους και μοίρασε 10 ασίστ.

Από κοντά ο Αλ Χόρφορντ που έβαλε 20 πόντους, μάζεψε 11 ριμπάουντ και μάρκαρε εξαιρετικά τον «Giannis», όπως μαρτυρά και το παρακάτω video.

Ο Αντετοκούνμπο, πάντως, βρήκε τον τρόπο να βάλει 22 πόντους και να μαζέψει 8 ριμπάουντ.

Η γ’ περίοδος ήταν η καθοριστική και από τη στιγμή που οι Σέλτικς κατέγραψαν επιμέρους 36-21, η πλάστιγγα έγειρε υπέρ τους.

Η άμυνα των φιλοξενούμενων ήταν σπουδαία και στη δ’ περίοδο, επομένως το 112-90 κρίνεται φυσιολογικό.

Τα δωδεκάλεπτα: 17-26, 50-52, 71-88, 90-112.

Τα στατιστικά του αγώνα

The post Αντετοκούνμπο: Ήττα των Μπακς από τους Σέλτικς (vids) appeared first on sportime.gr.