ΑΕΚ χάντμπολ: Προβάδισμα πρόκρισης! (vid)

21:07 8/2/2020 - Πηγή: Sportime

ΑΕΚ χάντμπολ: Επικράτησε 33-31 της νορβηγικής Ντράμεν στο «Γ. Κασιμάτης» του ΟΑΚΑ και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Challenge Cup.

Η «Ένωση» ευτύχησε να έχει καλή μέρα τον Κοσάνοβιτς, ο οποίος σταμάτησε σε πολλές περιπτώσεις τους αντιπάλους.

Η Ντράμεν παρέμεινε κοντά στο σκορ και στο φινάλε του α’ ημιχρόνου προηγήθηκε 18-17 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λάρχομ.

Η ΑΕΚ,

πάντως, δεν πτοήθηκε. Τουναντίον, μπήκε φορτσάτη στο β’ μέρος και πήρε μαξιλαράκι ασφαλείας με 27-24.

Δεν είχε τελειώσει το ματς, υπό την έννοια ότι η Ντράμεν ισοφάρισε στο 57’ και διεκδίκησε μέχρι τέλους τη νίκη.

Εν τέλει, η «Ένωση» έβαλε ένα σημαντικό γκολ σε «νεκρό» χρόνο με τον Μυλωνά και έφτασε στην επικράτηση με 33-31.

ΑΕΚ χάντμπολ: καλείται να υπερασπιστεί τη διαφορά των δύο τερμάτων στον επαναληπτικό των δύο ομάδων στις 16 Φεβρουαρίου.

Η ανάρτηση της ελληνικής ομάδας στο Instagram:

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ επικράτησε της Drammen HK με 33-31 και έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης στα Προημιτελικά του Challenge Cup! Λεπτομέρειες στο www.aek.gr! #aek #matchday #aekhandball #aekineurope #aekfamily

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη AEK (@aek_athleticclub) στις 8 Φεβ, 2020 στις 10:36 πμ PST

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

The post ΑΕΚ χάντμπολ: Προβάδισμα πρόκρισης! (vid) appeared first on sportime.gr.