Super League 2: Ηττήθηκε και από την Καλλιθέα ο Παναθηναϊκός Β’

Μετά την ήττα με 3-1 στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό Β’, ο Παναθηναϊκός Β’ ηττήθηκε και από την Καλλιθέα, με 1-0, εντός έδρας. Το παιχνίδι ήταν εξ αναβολής για την 3η αγωνιστική στο Β΄ όμιλο της Super League 2, η οποία ολοκληρώθηκε πλέον.

Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ο Περέιρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45΄+3) η Κηφισιά νίκησε εκτός έδρας τον Παναθηναϊκό Β΄,

Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι

είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν το σκορ στο 76ο λεπτό, όταν ύστερα από εκτέλεση φάουλ ο Μεχίας πήρε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Λίλο, που είχε αντικαταστήσει κάτω από τα δοκάρια του «τριφυλλιού» τον Ξενόπουλο, ο οποίος τραυματίστηκε κι έγινε αλλαγή στο 40΄.

Μετά από αυτή τη νίκη οι Καλλιθέατες έφτασαν τους 10 βαθμούς σε τέσσερα παιχνίδια και πέρασαν μόνοι πρώτη στην κατάταξη του βαθμολογικού πίνακα παραμένοντας η μοναδική αήττητη ομάδα στο γκρουπ. Από την πλευρά τους οι «πράσινοι» έμειναν στους 3 βαθμούς.

Super League 2: Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του Β΄ ομίλου:

Ολυμπιακός Β’ – Ιωνικός        1-1

Γιούχτας – Παναχαϊκή           2-1

Αιγάλεω – Καλαμάτα             0-3

Τηλυκράτης – Ηλιούπολη         1-2

Διαγόρας – Χανιά               3-1

Παναθηναϊκός Β΄ – Καλλιθέα     0-1