Super League 2: Ήρθαν τα πάνω-κάτω!

Χαμός στη Super League 2! Μετά τις γκέλες που είχαν Χανιά, Καλαμάτα και Λεβαδειακός στους δύο ομίλους, την πάτησε και η Νίκη Βόλου.

Λίγες μέρες μετά το 2-2 με τον Λεβαδειακό, ο Μακεδονικός έκανε νέα «κηδεία». Για ένα ακόμη ματς οι Θεσσαλονικείς ήταν πολύ καλοί και αρκετά τυχεροί.

Η Νίκη

Βόλου μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, αλλά στο 29′ ο Ζαφειράκης έκανε το 0-1 κόντρα στη ροή του αγώνα. Τέσσερα λεπτά αργότερα χάθηκε τεράστια ευκαιρία για το 1-1 και αντ’ αυτού στο 41′ έγινε το 0-2 του Ανδρέου.

Στο δεύτερο ημίχρονο προφανώς δεν γυρνούσε το παιχνίδι. Χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες, ο Μοράρ δεν κατάφερε να σκοράρει ούτε με πέναλτι στο 69′ και το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 89′ από τον Κάσσο. Κάπως έτσι μπήκε φρένο στο σερί των πέντε νικών των γηπεδούχων, οι οποίοι πέταξαν την ευκαιρία τους να μειώσουν την απόσταση από την κορυφή.

Τα αποτελέσματα

Βόρειος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Κυριακή (19/11)

ΑΕΚ Β’ – Κοζάνη (ΑΝΑΒΟΛΗ)

Καμπανιακός – Ηρακλής 1-3 (6′ Ταΐρης – 21′ Εμπό, 65′ Σίλβα, 80′ Κούστα)

Απόλλων Πόντου – Αιολικός 0-1 (56′ Σρνιτς)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Λεβαδειακός 0-2 (5′ Κονίλιο, 56′ αυτ. Πίρινεν)

Δευτέρα (20/11)

Νίκη Βόλου – Μακεδονικός 1-2 (89′ Κάσσος – 29′ Ζαφειράκης, 41′ αυτ. Ανδρέου)

ΡΕΠΟ: ΑΕΛ, ΠΑΟΚ Β’

Νότιος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Σάββατο (18/11)

Αιγάλεω – Ολυμπιακός Β’ 0-0

Παναθηναϊκός Β’ – Ηλιούπολη (ΑΝΑΒΟΛΗ)

Γιούχτας – Χανιά 0-0

Τηλυκράτης – Παναχαϊκή 2-2 (27′ και 78′ πέν. Κόκκορης – 61′ και 85′ Πατρινός σουτ)

Ιωνικός – Καλλιθέα 0-1 (38′ Τσιντώνης)

Καλαμάτα – Διαγόρας 1-2 (79′ Τάτος – 59′ Μανιάς, 61′ Λεσάι)