Oυνιόν – Σάλκε 1-1: Νίκες… αγνοούνται (vid)

18:57 7/6/2020 - Πηγή: Sportime
Ουνιόν και Σάλκε δεν κατάφεραν ούτε στο μεταξύ τους παιχνίδι μία νίκη με τις δύο ομάδες να συμπληρώνουν επτά και δώδεκα ματς δίχως τρίποντο αντίστοιχα.

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Ουνιόν και Σάλκε και βγήκαν και οι δύο χαμένες.

Στο 5ο λεπτό ο Νίμπελ μπλόκαρε το σουτ του Μαλί ενώ στο 11’ η Ουνιόν έβγαλε ιδανική αντεπίθεση, ο Ουτζά πέρασε κάθετα στον Άντριχ ο οποίος πάτησε περιοχή και πλάσαρε για το 1-0.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Βέρντερ – Βόλφσμπουργκ 0-1: «Λύκοι» για Ευρώπη! (vid)

Στο 24’ ο Ουτζά έκανε το σουτ αλλά αστόχησε για λίγο και στο 28’η Σάλκε ισοφάρισε στην πρώτη της αξιόλογη

φάση στο ματς. Ο Κένι βρήκε χώρο έξω από την περιοχή και με πανέμορφο σουτ έγραψε το 1-1.

Το πρώτο αξιόλογο σουτ στην επανάληψη ήρθε στο 70ο λεπτό από τον Ματοντό, με την μπάλα να περνά έξω και στο 84’ ήταν η σειρά του Γκρέγκοριτς να αστοχήσει.

ΟΥΝΙΟΝ: Γκίκιεβιτς, Τρίμελ, Χίμπνερ, Φρίντριχ, Σλότερμπακ, Γκέντνερ (78’ Ίνγκβαρτσεν), Μαλί (69’ Πρέμελ), Μπίλτερ, Άντριχ, Ουτζά (78’ Μες), Άντερσον

ΣΑΛΚΕ: Νίμπελ, Οτσίπκα, Σανέ, Κένι (89’ Μπέκερ), Μιράνδα, Κάμπακ, Καλιγκιούρι, Γκρέγκοριτς, Σεπφ, Ραμάν (60’ Κουτουτσού), Ματοντό (83’ Μπουτζελάμπ)